SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Ocak 2019, Cumartesi

Mart 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_167

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Kromaş, Rösler Markalı Kumlama Makinelerini Türkiye de Üretiyor

Kumlama İle Yüzey İşlem Teknolojisi

Kumlama prosesi, metal malzemelerin yüzeylerinin mekanik olarak temizlenmesi ve sonraki prosese hazırlanması işlemidir. Parça yüzeyine belli hızla aşındırıcı kum çarptırılır ve yüzey üzerinde istenmeyen tufal, pas, kir vb. malzemeler bu darbe etkisi ile uzaklaştırılır. Ayrıca malzeme yüzeyi pürüzlendirilerek boyanın daha iyi yüzeye tutunması sağlanır. Döküm ve dövme tesislerinde, çelik konstrüksiyonlarda, sac ve profil yüzey temizlenmesinde, makine üretim ve otomotiv sektörü gibi çok çeşitli sektörlerde kumlama ile yüzey temizleme işlemleri kullanılmaktadır.

Kromaş,  Rösler Markalı  Kumlama Makinelerini Türkiye de Üretiyor

2014 yılının sonlarında yüzey işlem sektörünün global pazar lideri olan Almanya merkezli Rösler in, Türkiye nin yüzey işlem vibrasyon makine ve sarf malzemelerinin üretiminde öncü firması olan Kromaş ı satın almasıyla Kromaş kumlama alanına da girmiş oldu.

Kromaş, Almanya da üretilen makinelerin Türkiye de satış ve servis hizmetini yürütmenin yanında, askılı tip kumlama makinesi, tambur tip kumlama makinesi ve kumlama kabini üretimine yine Rösler markası ve kalite standartları ile başladı.

2015 yılında ilk olarak askılı tip makinenin üretimi tamamlanmış olup, Almanya dan kalite onayı alınması ile Türkiye deki müşterilere ve dünyadaki diğer Rösler şubelerine kumlama makinesi satışlarına başlandı. Bu tarihten itibaren Kromaş, tamburlu ve kabin tipi makinelerini de üretim portföyüne katarak her yıl artan üretim kapasitesi ile yoluna devam etmektedir.

Bu strateji sayesinde Rösler kalitesi Türkiye deki üreticilere daha uygun fiyatlarla sunulabilmektedir. Ayrıca, Kromaş tarafından verilen satış sonrası hizmeti kullanıcılara hızlı ve daha uygun tamir-bakım maliyeti sağlamaktadır. 

Türkiye de Üretimi Yapılan Rösler Markalı Kumlama Makineleri
Askılı Tip Kumlama Makineleri
Askılı tip kumlama sistemleri, tamburlu tip makinelerde kumlanamayan hassas, kompleks yapıya sahip, büyük veya ağır parçaların işlenmesi için dizayn edilmiştir.

Makinede Rösler in patentli Gamma türbinleri ve makine gövdesinde yine Almanya dan gelen manganlı çelik saclar kullanılmaktadır. Bu özellikleri Rösler markalı kumlama makinelerinin rakiplerine göre bir adım önde olmasını sağlamaktadır.

Tamburlu Tip Kumlama Makineleri

Tamburda işlenebilen ve toplu üretilen parçalar için hangi malzemeden üretildiğine bakılmaksınızın RMBC Tamburlu Tip Kumlama Makineleri kullanılabilir. Ufak ve hassas parçalardan plastik ve büyük parçalara kadar çok çeşitli parçalar en yüksek standartlarda kumlanabilir.

Bu tip makineler otomatik yükleme ve boşaltma ekipmanları ile entegreli olarak tam otomatik hale getirilebilir.
Kumlama Kabinleri

Kumlama kabinleri ufak ve çeşitli parçaların kumlanması için idealdir. 

Kabinlere döner tabla, sepet, kumlama nozulları, basınçlı kumlama sistemleri, osilatörler ve diğer özel yardımcı ekipmanlar ilave edilerek çok yönlü olarak kullanılabilir. 

Tam genişlikte açılabilen ön kapak sayesinde kumlama bölümünün tamamına kolayca erişilebilir ve özel dizaynı sayesinde kabin dışına kumlama medyasının dökülmesi engellenir.

Rösler Retrofit (Modernizasyon Hizmeti)

Modern üretimde verimlilik en önemli konulardan biridir. Gelişen teknolojiler birçok yeni çözümü beraberinde getirmekte ve bu yenilikleri takip ederek, üretim hattında son teknolojilerden faydalanan üreticiler verimliliklerini arttırarak operasyon maliyetlerini düşürmektedirler. Düşen maliyetleri ile de pazar da daha rekabetçi olmaktadırlar.
Rösler olarak, bu düşünceden yola çıkarak müşterilerimizin var olan makineleri için modernizasyon hizmeti veriyoruz. 
  
Rösler, geliştirmiş olduğu patentli Gamma türbinler ile 16 kata kadar daha fazla kullanım ömrü sunmaktadır. 
Ayrıca, Y şeklindeki özel bıçak şekli nedeniyle rakiplerine göre aynı enerji tüketiminde daha fazla kum püskürtür. Bu sayede daha kısa sürede kumlama tamamlanarak enerji verimliliği sağlanır.

Y şeklindeki patentli bıçakların bir tarafı aşındığında çevrilerek diğer tarafı da kullanılabilir ve kullanım ömrü iki katına çıkar. 

Türbinin özel tasarımı sayesinde bıçaklar 10 dakikadan daha az sürede değiştirilerek bakım süresi minimuma indirilmiştir.

Rösler ve Kromaş olarak birçok sektörde (makine, otomotiv, demir-çelik, beyaz eşya, medikal, savunma havacılık, vb.) Türkiye nin en önemli ve büyük firmaları ile çalışıyor, onlara hizmet veriyoruz. Bizler farklı sektörlerin tüm yüzey işlem ihtiyaçları için gerek Türkiye gerekse Almanya daki uzman kadrolarımız, test ve teknolojik imkanlarımız ile çözümlerimizi paylaşmaya ve müşterilerimizin teknik beklentilerine cevap vermeye hazırız.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2B0388W

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi