SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Mart 2019, Pazartesi

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Elektrosan, HEFI Fuarında Sektörle Bir Arada Olacak

Elektrosan, elektrikli ev aletlerinde aksam ve parça olarak kullanılan elektrikli ısıtıcı (tüp) rezistansları üretmekte olup,”Yan Sanayi” olarak da tabir edildiği üzere, metal boru kılıflı ısıtıcı rezistanslar, endüstriyel tip ısıtıcı rezistanslar, paslanmaz çelik boru ve Brazing (CAB) kaynak konularında cihaz üreten ana sanayilere hizmet veriyor. Elektrosan Şirketler Grubu Genel Koordinatörü A.Aydın Büyükoğlu, sorularımızı yanıtladı ve HEFI fuarı hakkındaki düşüncelerini aktardı.

SUBCONTURKEY: Kısaca firmanızı tanıtabilir misiniz?

A.Aydın Büyükoğlu: Elektrosan Elektrik Malzemeleri Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti.,  elektrikli ev aletlerinde aksam ve parça olarak kullanılan elektrikli ısıtıcı (Tüp) rezistansları üretmekte olup,”Yan Sanayi” olarak da tabir edildiği üzere, metal boru kılıflı ısıtıcı rezistanslar, endüstriyel tip ısıtıcı rezistanslar, paslanmaz çelik boru ve Brazing (CAB) kaynak konularında cihaz üreten ana sanayilere hizmet vermektedir. Ayrıca ikinci üretici şirketimiz olan “Elektrosan Şirketler Gurubu”na dahil, “Piramit Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic. Ltd.Şti.”nde ise demir dökümden mamul ısıtıcı tablalar (Hotplate) ve muhtelif demir döküm parçalar üretilmektedir.

SUBCONTURKEY: HEFI 2018 fuarına katılıyorsunuz. Fuara katılma amacınız, fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

A.Aydın Büyükoğlu: Elektrikli ev aletleri ve yan sanayi sektöründeki fuarlar oldukça azaldı. Bunda İnternet ve iletişim teknolojilerinin gelişmesinin de büyük rolü var. Artık bilgiye ve aranan emtialara ulaşım çok daha kolay. Sektörü derinden etkileyecek değişim, tasarım ve gelişim olarak da çok fazla bir girdi gözükmüyor. Elektrikli Ev Aletleri de bu iletişim teknolojilerini kullanmak ve bunlara adapte olmak zorunda. Ancak firmalar daha önce yapmadıkları ürünleri, ürün gamına ekledikleri yeni ürünleri sergilemek için katılımı düşünmekteler.

Biz de yeni devreye aldığımız dökümhanemiz ile güç kazanan Hotplate üretimimiz ve demir döküm parçalar kullanan müşterilerimiz, sektör firmalarına bu üretimimizi tanıtmak amacındayız.

Doğal olarak da ana sanayi ve ziyaretçilere de ana üretimimiz olan elektrikli metal boru kılıflı ısıtıcı rezistanslar, paslanmaz boru, brazing kaynak hususlarında da sunum yapmayı, firma tanıtımına katkı olarak devamlılığımızı göstermeyi hedefliyoruz.

SUBCONTURKEY:Fuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz?

A.Aydın Büyükoğlu: Biraz önce bahsettiğim gibi, sektörümüzdeki fuarlar çok azaldı. Eskiden sektörümüzün şöleni şeklinde geçen Domotechnica fuarları gibi, sektörün büyük-küçük bütün ana firmalarını ve paydaşlarını kapsayan fuarların organizasyonu mümkün olamıyor. Büyük fuar organizasyonlarından artık kültleşmiş Hannover Messe, ISH gibi büyük fuarlar mevcudiyetini sürdürüyor, bunun yanında küçük sektörel fuarlar ve çevre ülke fuarları da tanıtım için önem kazanıyor.

SUBCONTURKEY:HEFI 2018 fuarının Türkiye ye ve sektöre katkısını değerlendirir misiniz?

A.Aydın Büyükoğlu: HEFI yeni bir fuar ve kısmet olursa ilk defa katılacağız. İFM nin ve fuar organizatörlerinin tanıtım, davet organizasyonları fuarın başarısı ve devamı için oldukça önemli. Ana Sanayi firmaları ile Yan Sanayi katılımcılarının buluşması için de bir fırsat olarak görülebilir düşüncesindeyiz. 30 yılı aşkın Sektörümüzde faaliyet göstermemize rağmen, halen ismimizi duymamış firmalara sıkça rastlıyoruz. Sektörel fuarlar bu açıdan da oldukça önem arzediyor.

SUBCONTURKEY:Fuar ile ilgili başka söylemek-eklemek istedikleriniz varsa yazabilirsiniz.

A.Aydın Büyükoğlu: Fuarın Arçelik sponsorluğunda yapılmasının diğer ana sanayi firmalarının katılımını etkilememesini umut ediyoruz. Katılan ana sanayi firmalarının da satın alma departman yetkilileri ile yan sanayi yetkilileri arasında karşılıklı toplantı taleplerinin değerlendirildiği organizasyonların fuar yetkilileri tarafından düzenlenebileceğini düşünüyoruz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2GZOVwH

http://www.win-eurasia.com/tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi