SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Nisan 2018,

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/?Country=tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Mesan Kilit Avrupa dan Sonra Şimdi De Amerika da Büyüyor

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen   İhracatın Metalik Yıldızları   ödül töreninde 75  in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Mesan Kilit, metallerden kilitler kategorisinde ödüle layık görüldü.

Geniş bir yelpazede endüstriyel kilit üreten ve 75 ülkeye ihracat yapan Mesan Kilit, ihracat başarısını artırmak için çalışıyor. Avrupa  dan sonra şimdi de Amerika  da büyüyen Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz,    Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu yıl da ödül aldığımız için mutlu ve gururluyuz. Bu başarıda emeği olan tüm Mesan ailesine teşekkür ediyoruz.  Avrupa  da ilk 3  te yer alıyoruz. İngiltere  de pazar ikincisi, İtalya  da pazar üçüncüsü ve birçok Avrupa ülkesinde sayılı yerdeyiz. Son 3 senelik dönemde özellikle Amerika  yı kendimize hedef belirledik, bu pazarda büyümeye devam ediyoruz   dedi.

5 kıtaya ihracat yapıyor

Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlar ve ürettiği inovatif ürünlerle 75  in üstünde ülkeye Mesan markasını ihraç ettiklerini belirten Mesan Kilit Genel Müdürü Mustafa Mertöz, ihracat pazarları hakkında şu bilgileri verdi:   İhracatımızın yüzde 50  sini sanayileşmiş Batı Avrupa ülkelerine gerçekleştiriyoruz. Aralarında Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya gibi önemli ülkeler yer alıyor. Bu ülkelerin Mesan kalitesini, ürün yelpazesini, müşteri ilişkilerini benimsemiş olması son derece önemli. Yine kendi coğrafyamızdaki pazarlarda ki uzun süreli başarımız devam ediyor. Ortadoğu  da özellikle Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Afrika  da Mısır ve Cezayir gelişen pazarlarımız. Ayrıca Güney Asya, Kuzey Afrika, Avustralya ve Amerika Kıtası gibi bölgelere de ihracat yaptığımız için ürünlerimizi 5 kıtaya ulaştırıyoruz.   

İhracatta kilogram değerini iki katına çıkarmak istiyor

5 yıllık projeksiyonda yeni ve inovatif çözümlerle kullanıcının karşısına geçeceklerini söyleyen Mertöz, yeni elektromekanik çözümler sunacaklarını ve tasarım güçlerini kullanarak rakiplerinin önüne geçmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Yaptıkları ihracatın kilogram değerinin 8,2 dolar civarında olduğunu kaydeden Mertöz,   Bunu 3 yılda 15 dolar seviyelerine çıkarmak istiyoruz. Katma değerli ürün üretmeye devam edip sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz   dedi.

Silivri  deki üretim tesisini genişlettiklerini belirten Mustafa Mertöz,  Silivri bölgesinde toplamda 35 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteriyoruz. Tesisin inşasına yaklaşık 10 milyon dolar harcadık. Önümüzdeki dönemde ise 5 milyon dolarlık makine ve teçhizat yatırımı daha yapacağız   diye konuştu.
 

  İlgili Haberler

 

Yeni Nesil FesKlima Endüstriyel Mekanları Yüksek Verimle Ekonomik Olarak Serinletiyor
Endel, Beyaz Eşya Dışındaki Sektörlerde de Büyüme Hedefliyor
ABB, YuMi Ailesinin En Yeni Üyesini Sunar
Alpplas Ar-Ge Merkezli Oldu
Las Vegas-a BAKİEL Çıkarması

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi