SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   22 Mayıs 2019, Çarşamba

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

PILZ Türkiye Proje Geliştirme Müdürü Can Cansağlar: Emniyet = PILZ Sloganını Hafızalara Kazıyacağız

1800 üzerinde çalışanı olan ve bunlardan yaklaşık %20 sini Ar-Ge departmanında görevlendiren bir teknoloji üreticisi olan Pilz, dünya üzerinde 5 kıtada 32 ülkede hizmet veriyor. PILZ Türkiye Proje Geliştirme Müdürü Can Cansağlar, PILZ in 2020 hedefleri kapsamında Türkiye de yapacağı proje ve çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirterek,  Emniyet = PILZ  sloganını hafızalara kazıyacaklarını söyledi.

SUBCONTURKEY: PILZ Türkiye hakkında bilgi verir misiniz?

Can Cansağlar: PILZ 1948 yılında Stuttgart ta kurulan, 70 yıla uzanan geçmişiyle aile şirketi geleneklerine sahip, emniyet otomasyonun mucidi olan, Alman menşeli bir firmadır. Dünya üzerinde 5 kıtada 32 ülkede hizmet vermekte olan PILZ, 1800 üzerinde çalışanı olan ve bunlardan yaklaşık %20 sini Ar-Ge departmanında görevlendiren bir teknoloji üreticisidir. Türkiye deki faaliyetlerine 1997 yılında temsilcilik ile başlayan PILZ, 2002 yılında Bursa da ve 2005 yılında İstanbul da açmış olduğu ofisleriyle Türk sanayiine hizmet vermektedir. Türkiye de hizmetine başladığı günden bu yana kendisini ve kadrosunu sürekli genişleten PILZ Türkiye, müşterilerinin makine emniyeti alanında tüm ihtiyaçlarına çözüm üreten bir firmadır. Uzman danışmanlık ve mühendislik kadromuzla Risk Değerlendirmesi, Emniyet Konsepti, Emniyet Tasarımı, Sistem Entegrasyonu, Emniyet Doğrulaması, CE onayı, Tesis Değerlendirmesi, Kilitleme Etiketleme Sistem Tasarımı ve ATEX (Potansiyel Patlayıcı Ortamdan Korunma) konularında müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda eğitim kadromuzla da Makine Emniyeti Seminerleri, ürün kursları ve CMSE (Certified Machinery Safety Expert) Sertifikalı Makine Emniyeti Uzmanı eğitimleri düzenlenmekteyiz.

SUBCONTURKEYPILZ i ön plana çıkaran özellikleri nelerdir?

Can Cansağlar: PILZ, emniyet otomasyonunun mucidi olarak yenilikçi gücünden ilham alan, alanında ilkleri gerçekleştirmiş ve sanayii tarihine geçmiş öncü bir firmadır. Sadece Türkiye de değil yurt dışı pazarına da mühendisliğimizi ve uzmanlığımızı birleştirerek hizmet ihracatı yapıyoruz.

PILZ in Almanya da pazara sunduğu en yeni ürün ve teknolojileri ülkemiz pazarının bugünkü ihtiyaç ve beklentilerine bakmaksızın aynı anda Türk sanayiinin hizmetine sunuyoruz. Amacımız sanayimizin global anlamda rekabet edebilmesi için en yenilikçi sistemlerle donatılması ve uluslararası rekabette diğer rakiplerinden teknolojik anlamda aşağı kalmamasıdır.

Tüm bunların yanı sıra insanların evlerine sağ salim dönebilmelerini sadece ekonomik değil sosyal ve insani görev kabul etmiş bir çözüm ortağıyız.

SUBCONTURKEY2017 yılı PILZ Türkiye için nasıl geçti? 2018 yılı hedefleriniz nelerdir?

Can Cansağlar: 2017 yılı PILZ Türkiye için yoğun ancak bir o kadar da verimli geçti. Türkiye deki 15. yılımızı kutladık. İnsanları makine emniyeti konusunda bilinçlendirmek amacıyla  Uyanış  isimli bir kısa film çektik ve YouTube kanalımızda yayınladık.  Uyanış  seksen bin izlenmeyi aştı ve çok olumlu geri dönüşler aldı. Türkiye nin farklı illerinde eğitim ve seminerler gerçekleştirdik. 2017, mevcut ürün ve hizmetlerimize ek olarak özellikle PILZ Türkiye nin önderliğinde Endüstri 4.0 alanında yeni çözüm ve uygulamaların üretildiği bir yıl oldu. 2018 yılında da, PILZ in 2020 hedefleri kapsamında Türkiye de yapacağımız proje ve çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz.  Emniyet = PILZ  sloganını hafızalara kazıyacağız.

SUBCONTURKEYEndüstri 4.0 PILZ de ne anlama geliyor?

Can Cansağlar: PILZ Türkiye olarak Endüstri 4.0 kapsamında yapay zeka argümanlarını kullanarak endüstriyel yazılımlar geliştiriyoruz. Türk sanayii için yenilikçi bir yaklaşım sergileyen firmaların üretken bir yapı kurmaları ve ülke kaynaklarının verimli kullanımı adına onlara destek sağlıyoruz.

Türkiye de Endüstri 4.0 ile alakalı endüstriyel otomasyon camiası, genel itibariyle donanım kökenli çalışmalar yapmaktalar fakat Endüstri 4.0, haberleşen fiziksel sistemlerden toplanan verilerin analiz edilmesini ve bu analiz sonuçlarında da bazı önermelerin üretilmesini sağlayan bir yapıdır. Yalnızca donanımdan ibaret olarak düşünülmesi, kavramın yanlış ele alınmasına da neden olmaktadır. Dolayısıyla endüstriyel otomasyon camiasının donanım konusundaki tecrübesini, yazılımsal yaklaşımlarla da desteklemesi gerekmektedir.

Bilindiği gibi Endüstri 4.0 imalat değer zincirinin dijitalleşerek, bütünleşik ve yarı otonom hale gelmesidir. Dijitalleşme; yani üretim, lojistik, satış, pazarlama, finansman gibi aşamalardan veri almak Endüstri 4.0 ın adımlarından biri olsa da tek başına Endüstri 4.0 için yeterli değildir. Öte yandan yaklaşık 20 yıldır sahadan veri toplayabiliyoruz. Sadece bu yöntemler ile Endüstri 3.0 ı hızlandırmaktan öteye gidemeyiz.

Bizim vizyonumuz ve değer katmayı amaçladığımız alan  Yarı Otonom  çalışan çözümler üretebilmektir. Bunun için de Bilişim Teknolojileri (BT) uzmanları ile beraber çalışıyor ve hedef kitlenin sorunlarına ve onların ihtiyacı olan çözümlere odaklanıyoruz.

Bu anlayış ile PILZ Türkiye olarak 2016 yılsonu itibariyle yazılımlar üzerinde çalışmakta ve son kullanıcıya yönelik projeler geliştirmekteyiz.

SUBCONTURKEY 2018 yılında yeni ürün veya çözümler piyasaya sunacak mısınız?

Can Cansağlar: PILZ, Ar-Ge birimi tarafından dünyada öncü olduğu emniyet otomasyonu konusunda sürekli olarak ürünlere geliştirmeye 2018 yılında da devam edecektir. PILZ Türkiye olarak ise bizler kolaboratif robotlarda TS 15066 doğrultusunda kuvvet ve basınç ölçümleri gerçekleştirerek emniyetli robot hücreleri tasarlanmasına yardımcı olurken bununla ilgili de raporlama hizmeti sunacağız. Farklı Endüstri 4.0 yazılım ve çözümlerimiz ise 2018 ve sonrasında da devam edecektir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi