SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Ocak 2019, Cumartesi

Ocak 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_165

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Kerim Çelik, Katma Değer Artırıcı Ürünlerle Müşterilerine Avantaj Sağlıyor

-Verimlilik ve ürün kalitesini arttıran yeni ürün ve hizmetleri müşterilerimize sunmak için süreçlerimizi yeniliyor, gerekli olan her türlü ilave yatırımın çalışmasını hızlı ve titiz bir şekilde yapıyoruz- diyen Kerim Çelik - Çelik Servis Merkezi Müdürü Özgür Savaş, müşteriyi, operasyonlarını, ihtiyaçlarını anlamak, hızlı servis verebilmek ve ilave nakliye maliyetleri yaratmamak için müşteriye fiziksel olarak yakın olmak gerekiyor biz de bunu en iyi şekilde başarıyoruz- dedi. 

SUBCONTURKEY: Çelik servis merkezi faaliyetleriniz konusunda bilgi verir misiniz? 
 
Özgür Savaş: Kerim Çelik olarak faaliyetlerimize 1960 yılında Borusan Holding-in ilk girişimlerinden biri olarak başladık. 1977 yılına kadar sürekli gelişim gösteren Kerim Çelik bu tarihte çağdaş anlamda ilk çelik servis merkezini hizmete aldı. Ayrıca Kerim Çelik olarak dünya standartlarında Çelik Servis Merkezi (ÇSM) hizmetlerinin Türkiye-deki ilk uygulayıcısı olduğumuzu da belirtmek isterim. Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ArcelorMittal ve Borusan Holding ortaklığı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halen Bursa, Manisa ve Adana şubelerimizde 500 bin ton üretim kapasitemizle dilme, boy kesme, multi blanking, trapez form ve oluklu levha form hizmetleri veriyoruz. Sunduğumuz çelik servis merkezi hizmetleri üretim zincirinde çelik üreticisi ve nihai ürün arasında önemli bir bağlantı ve aşama oluşturuyor
 
SUBCONTURKEY:Ürün çeşitleriniz nelerdir?
 
Özgür Savaş: Sunduğumuz çelik servis merkezi hizmetleri üretim zincirinde çelik üreticisi ve nihai ürün arasında önemli bir bağlantı ve aşama oluşturuyor. Son derece geniş bir ürün gamına sahip bulunuyoruz. Soğuk haddelenmiş sac, kaplamalı sac (Sıcak Daldırma Galvanizli, Galvanil, Galfan, Aluzinc, Alusi), boyalı sac, sıcak haddelenmiş ve asitlenmiş sac dilme ve boy kesme işlemlerinden sonra nihai kullanım ebatlarında müşterilere sunulmaktadır.

SUBCONTURKEY: Pazarlarınız konusunda bilgi verir misiniz? Ürünleriniz nerelere ulaşıyor? Hedef pazar çalışmalarınız var mı?

Özgür Savaş: Hizmet vermekte olduğumuz sektörler arasında otomotiv yan sanayi, beyaz eşya ana ve yan sanayi, ısıtma-soğutma ve havalandırma, elektrik, aydınlatma, elektronik, yapı–inşaat, asansör, makine ve yedek parça, radyatör, kilit, silo ve tavukçuluk ekipmanı, mobilya ve aksesuar üreticileri, kablo ve taşıma sistemleri, boru profil, çelik servis merkezlerini sayabiliriz.

2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planımız doğrultusunda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Verimlilik ve ürün kalitesini arttıran yeni ürün ve hizmetleri müşterilerimize sunmak için süreçlerimizi yeniliyor, gerekli olan her türlü ilave yatırımın çalışmasını hızlı ve titiz bir şekilde yapıyoruz. 

SUBCONTURKEY: Ar-Ge faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Özgür Savaş: Ar-Ge, inovasyon sadece bizim değil grubumuz için de çok büyük bir önem taşıyor.  Bunun bir göstergesi olarak Holding bünyesinde tüm grup şirketlerine hizmet vermek üzere tasarlanmış bir Ar-Ge yapısı hayata geçirildi. Bu yapı bağımsız bir şirket mantığıyla hareket ediyor. Biz de bu oluşumla ortak hareket ediyoruz. Borçelik şirketimiz geçtiğimiz günlerde yenilikçi ve yüksek katma değerli ürünlerini geliştirmek üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge merkezini Gemlik-te açtı. Bugüne kadar araştırma geliştirme projelerine toplam 20,3 milyon TL yatırım yapan Borçelik, dünya pazarlarında ihtiyaç duyulan, rekabetçi ürünleri müşterilerine sunmayı hedefliyor. Borçelik-in Ar-Ge Merkezi; yenilikçi ürünlerin geliştirilmesinin yanı sıra, Endüstri 4.0 dönüşümü ile de operasyonel süreçlerde dijitalleşmeye adım adım ilerlenmesini sağlıyor.

SUBCONTURKEY: Yılı firmanız açısından değerlendirebilir misiniz? Beklentilerinizi paylaşır mısınız?

Özgür Savaş: 2017 yılında hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. Müşteriyi, operasyonlarını, ihtiyaçlarını anlamak, hızlı servis verebilmek ve ilave nakliye maliyetleri yaratmamak için müşteriye fiziksel olarak yakın olmak gerekiyor biz de bunu en iyi şekilde başarıyoruz.

Hedeflerimize gelince, hacimden çok katma değer arttırıcı proje ve ürünlere odaklanıyor olacağız. Bu doğrultuda gerek ticari ve operasyonel gerekse teknik hizmetlerimizi müşteriye özel olarak sunmaya devam edeceğiz, diğer yandan inovasyon projeleri de odağımızda olacak. Ayrıca hizmet verdiğimiz müşterilere yakın yerli bir oyuncu olarak faaliyet gösterirken aynı zamanda yatırım fırsatlarını yakından takip ediyor olacağız.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2B0388W

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi