SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Ocak 2019, Cumartesi

Ocak 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_165

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Remas Redüktör, Üretiminin %50-sini İhraç Ediyor

50 yıl önce İstanbul-Kartal-da redüktör imalatına başlayan ve 1996 yılında Tuzla-Tepeören Sanayi Bölgesinde 65.000 metrekare arazi üzerinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip modern fabrikasına taşınan REMAS, yeni yatırımları ile 2016 yılı itibarıyla 20.000 metrekare kapalı alanda en modern ve teknolojik tezgahlar ile üretimine devam etmektedir. 

Pazarda paralel milli ve ayna mahrutili redüktörler, kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli ile komple tahrik ünitelerin üretimiyle yer aldıklarını bildiren Remas Redüktör ve Makina Sanayi A.Ş. Pazarlama Müdürü Aydın Tuncel, ayrıca temsilcisi oldukları Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği, eldro açıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye pazarına sunduklarını söyledi.

120 uzman personelin çalıştığı fabrikalarında makina parkının büyük ölçüde yenilendiğini ve son teknoloji CNC tornalar, işleme merkezleri, azdırma, borwerk ve dişli profil taşlama tezgahları ile takviye edildiğini hatırlatan Tuncel, -Diş profili taşlama kabiliyeti 1.200 mm çap 30 modüle yükseltilmiştir. 2011 yılında devreye alınan Liebherr marka CNC diş açma tezgahı ile 7.000 mm çapa kadar dişliler yüksek kalitede imal edilmeye başlanmıştır. Isıl işlem de kendi bünyemizde yapılmaktadır- dedi.. -Kalitenin ön planda tutulduğu şirketimizde, yüzde 100 kontrolün sağlanması esas alınmış ve bu amaçla kalite güvence servisi, kalibrasyon laboratuarı ölçü kontrol cihazları ile donatılmıştır- diyen Tuncel, ayrıca CNC dişli profil kontrol tezgahı ile üretimde hassasiyet ve denetimin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı.

-Ağır Tip Ekipmanların İmalatını da Yapıyoruz-

Remas-ın üretim programında 1986 yılından beri yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makinaları imalatının da bulunduğunu aktaran Aydın Tuncel, -Remas, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgah parkına ağır tip plan punta torna tezgahı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgahları ile sabit kolonlu tozaltı kaynak makinası ilave etmiştir. Devam eden tezgah yatırımları ile çimento, şeker, enerji ve petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanların da imalatı yapılabilir hale gelmiştir. Gerek sac kıvırma (80x3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama (Ø 5.000x17.000 mm, CNC tezgah) kapasitesi ile Türkiye-nin en güçlü tezgah parklarından birine sahip bu tesiste çimento sanayi için; döner fırın, çimento değirmeni, şeker sanayi için; kule tip difüzör, haşlama teknesi, vakum, tephir, kurutma fırınları, petrokimya tesisleri için; basınçlı kap, dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makina ve ekipmanların imalatı mümkün olmaktadır. Ayrıca gaz ve buhar türbin rotorlarının (80 tona kadar) hassas olarak işlenebildiği Türkiye-deki tek torna tezgahına sahip olmanın gururunu taşımaktayız- açıklamasında bulundu.

Üretimin Yüzde 50-si İhracat

Şirket olarak üretimlerinin yüzde 50-sinden fazlasını ihraç ettiklerini söyleyen Tuncel, bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova, İran başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Malezya, Japonya, Güney Afrika, Avusturalya, Rusya, S.Arabistan, Kuveyt, Etiyopya, Irak gibi ülkelere ürünlerini gönderdiklerini, servis ve tesis devreye alma hizmetleri verdiklerini anlattı. -

Sektör ile ilişkiler 
Aydın Tuncel müşterileri ile olan ilişkilerine yönelik de şunları söyledi: -Ülkemizdeki büyük sanayi tesisleri  ile uzun yıllardır süregelen iyi iş ilişkilerini her geçen gün geliştirmekte olan Remas, özellikle elevatör tahrik grupları, çelik bant, paletli götürücü, lastik bantlı konveyör redüktörleri, değirmen redüktör dişlileri ile her türlü dişli, özel redüktör imalatları, hidrolik, elastik kaplinleri ile sektöre hizmet vermektedir. Gerek satış ve gerekse de satış sonrası hizmetlerde, yüksek kalite, uygun fiyat, hızlı servis, uygun fiyatlı yedek parça politikaları ile fabrikaların sıkıntılı süreçlerinde her an çözüm ortağı olan Remas, yoğun yurtdışı rekabetin yaşandığı pazarda gerek üst  yönetim ve yatırım müdürlerince ve gerekse de işin yükünü çeken bakım müdürlerinden en alt kadrodaki teknisyene kadar tercih edilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Redüktör imalatında, kullanılan malzemenin en önemli unsurlardan biri olduğunun bilincinde olan Remas, dişli imalatlarında Almanya-dan ithal dövme EN18CrNiMo7-6 sementasyon çelikleri kullanmakta ve ısıl işlem/sertleştirme operasyonu dahil talaşlı imalatın tüm safhalarını kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Standart seride 800kNm ye kadar redüktörlerin tamamında diş profili taşlama operasyonu yapılmaktadır. Bu sayede enerji verimliliğinin ön planda olduğu günümüzde yüksek verimli redüktörleri piyasaya sunmaktadır. Özellikle son yıllarda vermeye başladığımız monoblok elevatör redüktörleri ile compackt gövdede yüksek momentler ve uzun ömürlü işletme imkanları gerçekleşmiştir.
Ayrıca, tezgah parkında bulunan Çap 7000mm-lik CNC azdırma tezgahı, Çap 8000mm dik torna, Çap 5000x17000mm yatay torna, bükme tezgahları, kaynak makinaları ile özellikle seramik ve maden sektörüne değirmen, karıştırıcı, kurutucu gibi özel makine/ekipmanlar imal eden Remas, çimento sektörü ile örtüşen ekipmanlarda imal etmektedir. Şu an bir çimento fabrikası için 30 modül 206 diş fener dişli ile 2 adet 31 diş pinyonu imalat programımıza alınmıştır. Hedefimiz müşterilerimiz ile olan iyi iş ilişkilerimizi sürekli geliştirmektir.-

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2B0388W

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi