SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Aralık 2018, Pazartesi

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Norm Cıvata-ya Ar-Ge Ödülü

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen özel sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi-nde -metal ürünler- kategorisinde 2016 yılı Türkiye birinciliğini Norm Holding-e bağlı Norm Civata kazandı. 

Bağlantı elemanları üretiminde uyguladığı yenilikçi üretim anlayışı ve Ar-Ge destekli ürün geliştirme performansıyla Türkiye-nin ve Avrupa-nın en önemli firmalarının başında gelen Norm Holding-in lokomotif şirketi Norm Cıvata, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 6-ncısı düzenlenen özel sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi-nde -metal ürünler- kategorisinde 2016 yılı Türkiye birincisi oldu.Ödüller Ar-Ge merkezleri performans endeks çalışmaları kapsamında Ar-Ge personel istihdamı, Ar-Ge harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme, fikri mülkiyet yetkinliği değerlendirilerek verildi. 

Ödülü Norm Cıvata adına alan Norm Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Uysal, Norm Cıvata olarak Ar-Ge-ye özel bir önem verdiklerini belirterek, -Araştırmaya dayalı çalışma anlayışımızın bir sonucu olan bu ödül, tüm holding için bir motivasyon kaynağı olacak- dedi. 2015 yılında da bu ödülü almaya hak kazandıklarını hatırlatan Uysal, -İki sene üst üste bu ödülü kazanıyor olmamız bizim için çok anlamlı. Önümüzdeki yıl da aynı motivasyonla, aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm şirket çalışanları adına bu ödülü alıyorum- diye konuştu.

Ankara Congresium-da düzenlenen ödül töreninde Norm Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Uysal, Norm Cıvata adına ödülü Bilim Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Faruk Özlü-nün elinden aldı.

Norm Cıvata AR-GE Merkezi Hakkında:
Ar-Ge ve eğitim çalışmalarına da büyük önem veren Norm Holding, faaliyet alanı olan bağlantı elemanları ve soğuk şekillendirme gibi konularda akademik çalışmaların az olması sebebiyle holding personelinin farklı disiplinlerde yükseköğrenimine devam etmelerini teşvik ediyor. Holdingin aynı zamanda grubun rekabetçi gücünü artırmak amacıyla; çalışanların ürün geliştirme yeteneklerini ortaya çıkarmak, araştırma faaliyetlerine katılmak ve özgün tasarımlı ürünler yaratmaya teşvik etmek amacıyla hazırladığı bir -arge çalışmalarını teşvik ve uygulama yönetmeliği- de bulunuyor.

Mayıs 2011 tarihi itibari ile Ar-Ge Merkezi unvanı almaya hak kazandıktan sonra başta patent veya faydalı model potansiyel içeren, katma değeri yüksek ürünler üzerinde olmak üzere, yeni makina tasarım ve imalatı, süreç geliştirme, maliyet düşürme odaklı geliştirme, bağlantı elemanlarının üretim benzetimleri, bağlantı elemanlarının dinamik davranışları, özel ürün geliştirme ve prototip üretim projeleri gibi Ar-Ge faaliyetlerini devam ettiren Norm Cıvata, bu kapsamda gerçekleştirdiği çalışmalarda 2016 yılına kadar 18 adet Teydeb-Santez mali destekli projeyi başarı ile tamamladı. Ayrıca 2016 yılı içerisin başvurusu yapılan 4 adet Teydeb mali destekli proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulunarak %100-lük bir kabul başarısı elde edildi. Ar-Ge merkezinin çalışmaları ile yeni geliştirilen ürünlere ise 8 adet patent ve 4 adet faydalı model alınırken, 1 adet ulusal ve 1 adet uluslararası olmak üzere 2 adet patent başvurusu ve 1 adet faydalı model başvurusu yapıldı.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi