SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Aralık 2018, Pazartesi

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Murat Cıvata, 2017-de 1 Milyar Adet Üretim Yaptı

1974 yılında Karaköy-Perşembe Pazarı-nda ticari hayatına başlayan Murat Cıvata, bugün Tuzla-daki fabrikasında yıllık 1 milyar adet üretim gerçekleştiriyor. Murat Cıvata-da üçüncü kuşak olarak görev alan ve Satış Müdürlüğü görevini yürüten Tufan Deniz ile görüşerek firmaları hakkında bilgiler aldık. 

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Tufan Deniz: Aile şirketimiz olan Murat Cıvata ve Gündeniz AHG firmalarında 6 yıldır çalışmaktayım ve şu an Satış Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Üretim sistemleri mühendisiyim. Üçüncü kuşak olarak kardeşim ve kuzenimle birlikte şirkette görev aldım. Ayrıca üyesi olduğumuz dernekler olan BEYSAD ve BESİAD-da da sektörlerimizin her alanda daha fazla öne çıkarılması konusunda çalışıyoruz. 

SUBCONTURKEY:Murat Cıvata-nın kurumsal kimliği ve üretimleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Tufan Deniz: 1974 yılında Murat Cıvata olarak Karaköy/Perşembe Pazarı-nda ticari hayatımıza başladık. Kurulduğunda malzeme al sat yaparak ticaret yapan firmamız 2006 yılından bu yana da kardeş kuruluşumuz olan Gündeniz AHG firması ile üretici konumundadır. Bugün Tuzla-da Gündeniz AHG firmamızla birlikte toplamda 5000 metrekare alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz. 55 kişi ile başta otomotiv, beyaz eşya ve elektrik-elektronik sektörleri olmak üzere çok çeşitli sektörler için üretim yapıyoruz. İhracatta da bu yolda ilerliyoruz ve büyük endüstriyel kuruluşların tedarikçisi konumundayız. İhracatımızı başta Almanya olmak üzere ağırlıklı olarak Avrupa-ya yapıyoruz ama Güney Amerika ülkelerinden Çin-e kadar uzanan geniş bir ihracat yelpazesine sahibiz. 1,5 milimetreden 12 milimetre çapa, boyda ise 3 milimetreden 200 milimetreye kadar üretim yapmaktayız. Bunun yanında müşterinin ihtiyacına göre özel bağlantı elemanlarının üretimini de gerçekleştiriyoruz.

SUBCONTURKEY: Geçen yılı firma olarak nasıl geçirdiniz? Bu yılki hedefleriniz nelerdir? Yeni yatırımlarınız oldu mu? 

Tufan Deniz: 2017 yılında 2016 yılına göre imalatta %20 artış sağladık. Yıllık 1 milyar adet parça üretim yaptık. İhracatımız satıştaki payı %50 civarında gerçekleşti. Kalite Yönetim Sistemimiz TS 16949, ISO 14001, BS OHSAS 18001 sertifikaları belgelendirilmiş durumda. Bunlarında dışında ilerleyen zamanda Enerji Yönetim Sistemi olan ISO 50001 sertifikasını almak için çalışmalara başlayacağız. Enerji verimliliği büyük şirketlerin, ana sanayilerin önem verdiği ve dünyada da gittikçe önem kazanan bir konu ve biz de firma olarak bu konuda gerekli çalışmalarımızı gerçekleştirip sistemimizi belgelendireceğiz. 

Geçtiğimiz seneye kadar kapasite anlamında yatırımlarımızı yaptık. Üretim kapasitemizi artırdık. 2017 ve 2018 yılında ise sertifikasyon ve Ar-Ge konusunda yatırım yapıyoruz. Kalite kontrol ve üretim süreçlerinde yetkinliklerimizi artırıyoruz. Ürünün bakılması gereken her noktasına bakıyoruz buna yönelik yatırımlarımız da halen sürüyor. Üretim süreçlerimizi de Sanayi 4.0 ışığında zamanın gerekliliklerine uyum sağlayacak ve bizi daha ileriye taşıyacak şekilde geliştiriyoruz.

2018 yılında da büyümemizi kalıcı bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Bununla birlikte SAP ERP entegrasyonunu yılbaşı itibariyle gerçekleştirdik ve 2018-de de bu projemizin firmamızın tüm süreçlerine tam anlamıyla oturtulması yönünde çalışacağız. 2018-de özellikle otomotiv sektöründeki müşteri portföyümüzü genişletmek istiyoruz. 

Türk Üreticiler Dünya Standartlarında Üretim Yapıyor

SUBCONTURKEY:Önümüzdeki dönemde bağlantı elemanları sektöründe ne tür avantaj ve riskler öngörüyorsunuz? Bu bağlamda firma olarak neler yapıyorsunuz?

Tufan Deniz: Türkiye-de bağlantı elemanları sektörü gittikçe gelişiyor. Hem üretim kapasitesi hem de yetkinlik anlamında gelişiyor. Global pazarın bir parçasıyız ve bu pazarda müşterilerin taleplerine karşılık verebilmek için dünya standartlarında hizmet verebilmek gerekiyor. Türkiye-de firmalar gittikçe bu anlayışı benimsiyor. Sektörümüzü ileriye dönük olumlu görüyorum. Bağlantı elemanları sektörü olarak rakibimiz olan Uzak Doğu ve Avrupa ülkelerinde maliyetlerinin artması ve Asya ülkelerinde devletlerin çevresel faktörlere önem vermesi bu konuda kararlı adımlar atması ve bunlara uyum sağlayamayan birçok firmanın kapanması Türkiye-nin konumunu özellikle Avrupalı müşterilere karşı daha da sağlamlaştırıyor. Türkiye-deki üreticiler gittikçe dünya standartlarını yakalamaya başladılar ve yakalıyorlar. Kıyaslama yapıldığında kalitemizle tercih sebebi oluyoruz. Hizmet kalitemiz ve sistemimizle birlikte tercih sebebi olmayı kalıcı hale getireceğimize inanıyorum. 


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi