SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Aralık 2018, Pazartesi

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Nurmak, Yeni Fabrika Binasında Aylık 70 Ton Vida Üretiyor

Nurmak Vida Genel Müdürü Vahit Özgül, fabrika binalarını Beylikdüzü-ne taşıdıklarını ve aylık 70 ton üretim gerçekleştirdikleri ancak kapasite olarak  120 tona çıkabileceklerini belirtti. Üretimlerinin %12-sini ihraç ettiklerini de söyleyen Vahit Özgül, 2018 yılında makina yatırımlarına devam edeceklerinin bilgisini verdi.

SUBCONTURKEY: Nurmak Vida ne zaman kuruldu? Bugün nerede üretim yapıyor?

Vahit Özgül: Nurmak Vida, 1992 yılında vida makinaları imalatı yapmak için Nur Makine olarak faaliyetlerine başladı. 1994 yılında da vida üretimine başladı. 1995 yılında Nurmak Vida olarak şirket ismi değişti. Kendi makinalarımızı yapıp o makinalarla vida üretimine başladık. Bugün beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri ağırlıklı olmak üzere, otomotiv yan sanayi, pencere sistemleri, mobilya, ısıtma soğutma sektörleri dahil 13 sektöre ürünlerimizi veriyoruz. 25 çalışanımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz.
Şuan içerisinde bulunduğumuz Beylikdüzü-ndeki fabrikada 1600 metrekare alanda 20 grup makine ile üretim yapıyoruz. Isıl işlem hattımız var. Ortalama aylık 30 ton ısıl işlem yapabiliyoruz. Kendi ürünümüzün ısıl işlemini gerçekleştiriyoruz.  Dışarıya da ısıl işlem yaptırabiliyoruz. 
2017 yılında yaptığımız makine yatırımları ile üretimimizi günde 2 milyon adetlere çıkardık ve ortalama aylık 40 milyon adet vida üretimi yapıyoruz. 2016 yılında bu rakam aylık 12-13 milyon adetti. Kapasitemiz ise aylık 60 milyon adettir. İhracatımız her geçen gün artıyor ve 2017 yılında üretimimizin %12-sini ihraç ettik.

SUBCONTURKEYYeni fabrika binanızda yapmayı düşündüğünüz yeni makine yatırımı var mı? 

Vahit Özgül: Fabrika binamızı yeni taşıdığımız için şuan toparlanma sürecindeyiz. İlerleyen dönem için yeni makine alımları yapmayı planlıyoruz. Bağlantı elemanlarına yönelik talep artışı var. Talep olduğu için firma olarak bizim de üretim artışı yapmamız gerekiyor. Bu anlamda biz de ilerleyen zamanlarda yatırımlarımızı tamamlayacağız. 2018 yılı sonunda transferli gruba girmeyi düşünüyoruz. Bu yönde yatırımlarımız olacak.

SUBCONTURKEYBESİAD yönetimde görev alıyorsunuz. BESİAD-taki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Vahit Özgül: 2000 yılından bugüne BESİAD yönetim kurulunda görev alıyorum. BESİAD olarak sektöre katkı sunacak aktiviteler düzenliyoruz. Üyelerimizin bu aktivitelere katılmalarını öneriyorum. Ortak sorunlara çözümler bulmaya çalışıyoruz. Yayınladığımız BESİAD-BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ var, sektörü bilgilendiriyoruz. Çok sektöre göre çok başarılı işler yaptık ve yapmaya devam edilecektir. Hammadde konusunda yapılan gelişmeler, gözetim uygulaması gibi büyük işler başardık. Şimdi yeni bir projemiz var. Türkiye-de üretilemeyen punch gibi ürünleri üretmek için çok ortaklı bir şirket kurma hedefimiz var. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bütün üyelerimize bunun duyurusunu yaptık. Bu firmanın kurulmasında amaç kar elde etmek değil. Amaç yurtdışından aldığımız bu ürünü daha ucuza üretip paramızın yurt dışına çıkmasını engellemek. Bunu başarabilirsek BESİAD-ın büyük bir başarısı olacaktır. Katma değeri yüksek bir ürün olduğu için devamında ihracatı dahi yapılabilir. Bu ülkemiz için katkı sağlayacak bir projedir. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi