SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Aralık 2018, Pazartesi

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Yüksek Mukavemetli ve Alaşımlı Çeliğin Adı: Stahl Alpine Çelik

Dünyanın en ileri teknolojiye sahip en yenilikçi filmaşin hadde tesisi Donawitz/Avusturya fabrikasında 2017 senesinde devreye girdiğini söyleyen Stahl Alpine Çelik Genel Müdürü Hakan Artar, böylelikle kalite, fleksibilite ve üretkenlikte yenilikler getirdiklerini vurguladı. 

SUBCONTURKEY: Firmanızı okuyucularımıza tanıtır mısınız?             
Hakan Artar: 1976 senesinde Avusturyalı yüksek alaşımlı çelik üreticisi Böhler-in Türkiye-deki ilk mümessili olan aile şirketimiz Böhler Çelik-i kurduk ve Karaköy-de kalıplık takım çeliği satarak faaliyetlerimize başladık. 

2013 senesinde ünvan değişikliği ile Stahl Alpine Çelik Tic. Ltd. Şti. ismini aldık ve takım çeliği satışımızı durdurup yine 1976-dan beri mümessilliğini yaptığımız çelik tel ve dikişsiz çelik çekme boru üzerine devam ettik. Yaklaşık 40 senedir büyesinde Böhler, Buderus ve Uddeholm gibi firmaları bulunduran Avusturyalı Voestalpine AG holdingine bağlı voestalpine Wire Rod Austria GmbH ve Voestalpine Tubulars, Tel ve Boru fabrikalarının Türkiye Genel mümessilliğini yapmaktayız. 

Voestalpine AG , 12 milyar Euro ciro ve dünya genelinde 50.000 çalışanı ile dev bir holdingtir. voestalpine Avrupa-nın en modern teknolojisini kullanarak, Avusturya-da bulunan kendi entegre tesisinde çelik eritme ve üretimini yapmaktadır. Biz yüksek mukavemetli ve alaşımlı çelik üretmekteyiz.  Bu da bizim otomotiv sektörünün en tepe noktasında konumlanmamızı sağlıyor.

SUBCONTURKEY: 2017 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Hedeflerinize ulaştınız mı?  2018 yılı için hedefleriniz nelerdir? 
 
Hakan Artar: 2018 senesi aynen 2017 gibi çelik üreticileri açısından çok parlak geçecek.  Fiyatlar ciddi anlamda yükseldi ancak buna karşılık Türk otomotiv yan sanayi Avrupa-dan yüksek hacimli ve özellikli işler alıyor, yatırımlarına devam eden hatta hız veren küçük ve orta ölçekli firmalarda artış gözlemledik. Bu başlı başına sektörün geleceğine güvenin en büyük göstergesidir. 

SUBCONTURKEY:Yapmayı düşündüğünüz yatırım planlarınız var mı? -Önümüzdeki dönemde bağlantı elemanları sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz? Bu sektöre yönelik yatırımlarınız olacak mı?

Hakan Artar: Yaptığımız yeni yatırımımız, dünyanın en ileri teknolojiye sahip en yenilikçi filmaşin hadde tesisi Donawitz/Avusturya fabrikamızda 2017 senesinde devreye girmiştir.  

Ne gibi yenilikler getirdik 3 ana başlıkta toplayabiliriz: kalite, fleksibilite ve üretkenlik.  Çok daha dar toleranslar,  tüm ebatlarda termomekanik haddeleme imkanı, optimize edilmiş kurulum süreleri, 3 tona kadar kangal ağırlığı, eritmeden başlayıp kangala kadar süren entegre malzeme akış kontrol sistemi, voestalpine-nin kendi geliştirmesi olan en son üretim teknolojileri ve 60mm çapa kadar yükseltilen ebat aralığı bu yenilikçi hadde tesisimizin sunduklarının bir kısmıdır.  Ayrıca hadde hattı boyu boyunca toplam 2.000 adet sensor sürekli olarak bilgi toplamamıza ve 15.000 ayrı parametreyi kaydetmemize olanak sağlıyor. 

SUBCONTURKEY:2018 yılında katılacağınız fuarlar olacak mı?

Hakan Artar: Fastener Fair Turkey 2018 ve Düsseldorf Wire Tube 2018 fuarlarına katılım sağlayacağız.

SUBCONTURKEY:Eklemek istedikleriniz var mı?
 
Hakan Artar: Biz otomotiv sektörü ağırlıklı çalıştığımızdan bilinen Avrupalı üreticiler VW, Audi, Mercedes, PSA gruplarına ve yan sanayilerine yönelik daha üstün kalite daha yüksek alaşımlar ve daha hafif çelikler için Ar-Ge çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu projelerin bazılarını sektörle beraber bazılarını kendi bünyemizde ve Avusturya-daki teknik üniversiteler ile birlikte yapmaktayız. Bu özelliğimiz de bizi Avrupa-dan gelen özel projelerde tercih edilen tedarikçi konumuna ulaştırıyor. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi