SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Ağustos 2019, Cumartesi

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Norm Holding İçin 2018 Yılı Dönüşüm Yılı Oldu

2018 yılı şirketlerimiz adına bir  Dönüşüm  yılıydı. Bilgi teknolojilerinden İletişim e, İnsan Kaynakları ndan Tedarik Zinciri ne Kalite den Pazarlama ya ve diğer tüm birimlerimiz ve oluşumlarımız adına vizyonumuzu dönüştürdüğümüz ve  fark yaratmak  adına kendimizi sürekli geliştirdiğimiz bir yıldı  diyen Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, 2018 yılının değerlendirmesini şu şekilde yaptı: 

Fatih Uysal; 2018 yılını ilk altı ay ve ikinci altı ay olarak değerlendirmek gerekir. Yılın ilk yarısının büyüme rakamlarına baktığınızda büyüyen gelişen bir Türkiye ekonomisi görüntüsü verilirken, yılın ikinci yarısı dizginlenemeyen yükseliş trendindeki bir döviz, yüksek enflasyon, düşen büyüme rakamları ile en nihayetinde yılın son çeyreğinde eksi büyüme beklenen bir dönem geçirdik, geçiriyoruz. 

Dövize bağlı olarak ithalatın düşmesi, ihracatın artması ile cari açığın kapanıyor olması, ilk bakışta olumlu gibi görünse de, üretimimizin ithal ara mala bağımlı olması, ithalatın azalmasına rağmen ihracatın artmasını stok satışının bir etkisi olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. 
 
2019 yılını ise özellikle 2018 verileri, yılın ikinci yarısında yaşanan türbülansa karşı alınan önlemlere bakarak değerlendirdiğimizde bu süreçte tüketici enflasyonunun yüzde 25, üretici enflasyonunun yüzde 45 lere kadar yükselmesi sanayi sektörü için sıkıntılı bir yılın bizleri beklediği açıktır. 

İMF gibi kuruluşların 2019 yılı tahminlerine baktığımızda da 2018 yılından farklı bir öngörüleri bulunmaması, bunun yanında ABD ile Çin arasındaki küresel ekonomi savaşlarının kızışması, biz sanayicilerin yeni stratejiler geliştirmesi, ihracatta ve dış pazarda çeşitliliğe yönelmemiz gerektiğini gösteriyor. 

Bizim açımızdan kurumsallaşma çalışmalarımıza hız verdiğimiz bir yıl oldu. Hedeflerimize ulaştık. Almanya ve Fransa dan sonra Amerika da lojistik merkezimizi faaliyete geçirdik. İnsan Kaynakları alanında Sahanın gücü, Norm un gücü projemizi sonlandırdık ve liderlerimizin yetişmesine öncülük ediyoruz.  
 
İlk 500 şirket sıralamasında 87 milyon dolarlık ihracat rakamıyla 169. sırada yer alan Norm Cıvata, aynı zamanda Türkiye nin en parlak 100 kuruluşu arasında da 37. sırada yer aldı. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan otomotiv sektörünün önemli ödüllerinden Otomotiv Sanayi Ödülü nün sahibi olduk.  Ar-Ge, Finansman, İthalat ve daha birçok alanda kendi yetkinliğini kanıtlayan firmamız,  2017 yılına ait almış olduğu ödül ve sertifikalarla başarılarını bu yıl da bir kez daha kanıtlamış oldu.

2018 yılı şirketlerimiz adına bir  Dönüşüm  yılıydı. Bilgi teknolojilerinden İletişim e, İnsan Kaynakları ndan Tedarik Zinciri ne Kalite den Pazarlama ya ve diğer tüm birimlerimiz ve oluşumlarımız adına vizyonumuzu dönüştürdüğümüz ve  fark yaratmak  adına kendimizi sürekli geliştirdiğimiz bir yıldı. 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi