SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Ağustos 2019, Cumartesi

Ocak 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_177

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sun Bağlantı, Yeni Fabrika Binası Yatırımlarına Başladı

2012 yılından itibaren otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine ağırlıklı olarak proje bazlı rondela üretimi yapan Sun Bağlantı, 2020 yılında kendi arsası üzerine kurulu yeni fabrika binasına taşınacak. Her geçen yıl yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Sun Bağlantı Genel Müdürü Sunullah Gündoğ, ihracatlarını artırmak için çalışmalar yaptıklarını ve yurtdışı fuarlarına katılacaklarını belirtti.

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Sunullah Gündoğ:  Pul üretimini ilk yapanlardan olan namı değer Pulcu Şükrü nün ikinci oğluyum. 1990 yılından beri aktif olarak rondela üretiminin içerisindeyim. 30 yıla yakın zamandır sektörde tecrübeye sahibim. Sun Bağlantı nın genel müdürü olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.

SUBCONTURKEY Sun Bağlantı hakkında bilgi verir misiniz?

Sunullah Gündoğ: Sun Bağlantı, 2012 yılının ikinci yarısında kuruldu. Ağırlıklı olarak otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine pul ve pres baskı parçalar üretmekteyiz. Talaşlı imalatımız az da olsa var. Proje bazlı özel ürünler üretiyoruz. 400 metrekare alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

2012 yılında Sun Bağlantı olarak faaliyetlerimize ilk başladığımızda planımız üretim yapmak yerine hat beslemekti. Büyük firmalar tarzı sadece pul ağırlıklı olarak müşterilerimizin hatlarını besleyecektik. Dışarıda kaliteli ürün yaptıramayınca üretim yapmaya başladık. 2015 in son çeyreğinden sonra makine yatırımlarımız başladı. Halen de devam etmektedir. Kalıp yatırımlarımız da oldu. İlk başladığımızda yıllık 20 milyon adet üretirken bugün 70 milyon adet üretim yapıyoruz. Üretimimizin yaklaşık %15 ini ihraç ediyoruz. Almanya, Hollanda ve Romanya ya gibi ülkelere ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 2019 yılının Mart ayında gerçekleştirecek olan Fastener Fair Stuttgart Fuarına katılım sağlamayı hedefliyoruz. Fuar katılımları ve yurt dışı ziyaretleri ile İhracatımızı artırmayı planlıyoruz.
 
SUBCONTURKEY2018 yılı Sun Bağlantı için nasıl geçti?

Sunullah Gündoğ: İlk kurulduğumuz yıldan itibaren her yıl %20 lik bir büyüme hedefi belirlemiştik. Bunu da geçen yıllarda başardık. 2017 yılının ikinci yarısından sonra bu hedefi %30 a çıkardık ve 2018 yılında bu rakamları yakaladık. 2017 yılında yaptığımız makine yatırımları ile hedeflediğimiz büyüme oranını yakaladık. Her sene yeni müşteriler edinerek hedeflediğimiz büyüme rakamlarına ulaşıyoruz. 

SUBCONTURKEYSun Bağlantı nın bundan sonraki hedefi nedir?

Sunullah Gündoğ: Sun Bağlantı olarak 2019 yılı hedefimiz yeni bir fabrika yapmaktı. 1000 metrekarelik bir fabrika yapmayı hedefliyoruz. Lokasyon olarak Gebze Dilovası nda arsamız var. Bu arsa üzerine fabrikamızı kuracağız. Son yaşanan ekonomik sorunlardan dolayı bu hedefimizi 2020 de tamamlanacak. Üretim alanı olarak 800 metrekare kapalı alanı olan 200 metrekaresi de yönetim binası olarak iki katlı olarak fabrikamızı planladık. 10 yıllık planlarımız için 1000 metrekare alanı olan bu fabrika bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir proje olacak. Önümüzdeki ilk hedef yeni fabrikamızı yapmaktır.

SUBCONTURKEYSektörde yaşadığınız sorunlar var mı?

Sunullah Gündoğ: Sektörümüzün bir arada olduğu BESİAD a üye firmalar arasında pul üretimi yapan firma sayısı az. Bizim kullandığımız hammadde yassı ürünlerdir. Diğer üyelerin yassı ürüne ihtiyaçları olmadığı için çelik üreticilerine genelde geziler düzenlendi ve hammadde konusunda büyük işler yapıldı ve yerli hammadde kullanılıyor. Ben derneğin 55. üyesiyim. Bize yönelik de hammadde üreten firmalara gezi düzenlenirse bence faydalı olur. Pul üreten bir firma olarak kalifiye eleman bulmak sektörün olduğu gibi bizim de en büyük sorunumuz.  Eleman bulmakta sorun yaşıyoruz. Özellikle küçük sanayi sitesinde üretim yapınca bu sorun daha da artıyor. 
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi